iga sündmus või tegu jätab oma jälje…

Väike poiss jälgis kirja kirjutavat vanaema. Ühel hetkel küsis ta: “Kas see on lugu minust?”

Vanaema lõpetas oma kirja kirjutamise ja ütles lapselapsele: “Arvasid ära, kirjutan sinust. Aga tähtis pole mitte see, millest ma kirjutan, vaid see millega ma kirjutan. Sõnadest olulisem on pliiats, mida kasutan. Loodan, et suureks saades oleksid sa nagu pliiats, millega ma kirjutan.”

Poiss uudistas pliiatsit, aga ei märganud selles midagi erilist. “See on täpselt nagu iga teine ​​pliiats, mida ma kunagi näinud olen!”

“See sõltub sellest, kuidas sa asju vaatad,” ütles vanaema. Sellel pliiatsil on viis väga tähtsat ja väärt omadust.”

Vanaema jätkas: “Esimene omadus: võid olla kasvõi geenius, kuid sa ei tohi kunagi unustada, et su samme juhib suunav käsi. Seda nimetatakse Kõrgem Jõud. Universum. Maailm. Kõiksus jne. Nii palju müstilisi nimetusi. Igaühele on lähedane oma. See juhatab sind alati vastavalt sinu tahtele. Usalda seda ja õpi tundma!”

Teine omadus: et kirjutada saaksin, tuleb pliiatsit teritada. See paneb pliiatsi veidi kannatama, kuid pärast on ta palju teravam. Nii et ka sina pead õppima kannatama teatud valusid ja muresid, sest need teevad sinust parema inimese. Vigade tegemine on parim viis õppimiseks ja enesearenguks. Vigu tegemata ei ole ka arengut.❤️

Kolmas omadus: pliiats võimaldab meil alati kustutuskummi abil kõik vead kustutada. See tähendab, et meie tehtud toimingute parandamine pole tingimata halb asi; see aitab meid, sest kunagi pole hilja end parandada. Enese arendamine ja konkurentsivõime parandamine peab teenima kahte eesmärki. Ühelt poolt muidugi enda oskuste arendamist ja teadmiste kogumist, teiselt poolt aga eneseesitlemise täiustamist, et omandatud oskustest igapäevases elus kasu lõigata.

Neljas omadus: pliiatsi juures pole tegelikult oluline, millest see tehtud on, vaid sees olev grafiidist südamik. Sellepärast pööra alati tähelepanu sellele, mis su sees toimub. Oluline on see, mis toimub sinu sees. Sinu sisemus kätkeb endas ammendamatut varaaita. Pööra oma pilk sissepoole ja sa leiad sealt oma südamesoovide täitumise!

Lõpuks pliiatsi viies omadus: pliiats jätab alati jälje. Peaksid teadma, et kõik, mida sa elus teed, jätab jälje. Valikutel, mida teed mingis kindlas sisemises või välises olukorras, on tagajärjed. Mõtle alati hästi läbi iga oma valik ja tegu. Iga sündmus või tegu jätab oma jälje!”