Sügavast elutarkusest

Kunagi ammu elas kauges mägikülas tark mees, keda inimesed austasid tema rahulikkuse ja tarkuse tõttu. Kuid tema tarkus ja rahu äratasid ka kadedust ja pahatahtlikkust mõnedes külaelanikes, kes otsustasid teda laimata ja levitada tema kohta valesid.

Inimesed tulid targa juurde ja rääkisid talle, mida teised tema kohta räägivad. Tark mees naeratas rahulikult ja vastas: “Kui sa kuuled laimu või valesid minu kohta, siis ära lase end sellest häirida. Need, kes levitavad negatiivsust, otsivad ainult sinu tähelepanu ja reaktsiooni.”

Inimesed olid segaduses ja küsisid: “Aga miks sa ei ärritu? Kas sa ei taha end kaitsta ja vastata nendele valedele?”

Tark vastas: “Kui ma ärrituksin või hakkaksin nendele valedele reageerima, siis annaksin neile oma jõu, väe ja energia. Kui ma ei anna oma tähelepanu negatiivsetele inimestele ega olukordadele, siis kaotavad need oma mõju ja hajuvad. Minu rahu ja keskendumine positiivsele on minu tõeline jõud.”

Aja jooksul mõistsid ka külaelanikud, et tarkuse ja rahu säilitamine oli tõepoolest parim vastus. Negatiivsed inimesed loobusid oma laimu levitamisest, kuna nad ei saanud soovitud reaktsiooni, ja tarkuse rahu jäi puutumatuks.

See lugu õpetab meile, et negatiivsusele mitte reageerimine ja oma meelerahu säilitamine on võimas viis kaitsta oma energiat ja jõudu.

✒️Tundmatu autor