Väike saladus

Mees naisega elasid abielus pika õnneliku elu. Nad jagasid üksteisega kõiki oma saladusi ja üleelamisi, ainult ühte asja palus naine mitte kunagi teha: mitte vaadata sisse vanasse karpi, mida ta hoidis oma kapi ülemisel riiulil.
Mees ei küsinud kunagi, mis on selle karbi sees. Ta mõtles, et see on midagi isiklikku, naiste asi….
Kuid aastaid hiljem jäi naine haigeks. Kui tal hakkas päris halb juba, palus ta mehel tuua see karbike tema juurde haiglasse, et on aeg see saladus avada.
Vana mees tuli koju, võttis karbi ja avas selle. Sees olid kaks nukku ja suur patakas raha 95 tuhat eurot! Kuid miks? Kuidas?! – ta oli sellisest summast nii segaduses, et ei suutnud ennast kogudagi.
Enne seda kui me abiellusime,- ütles naine üllatunud abikaasale- minu vanaema rääkis mulle ühe õnneliku abielu saladuse – see seisnes selles, et ma kunagi ei vaidleks mehega. Ta ütles, et iga kord kui ma vihastan sinu peale, tuleks mul vaikides maha istuda ja heegeldada üks nukk.
Vana mees oli liigutatud – karbis oli ainult kaks nukku. Kõigi nende 50 aasta ühiselu jooksul vaid kaks kord naine vihastas tema peale. Ta kallistas naist ja suudles teda.
Aga kust see raha on pärit?
Aga see, vastas naine naeratusega – see on see raha, mis ma teenisin nende nukkude eest, mis ma valmis heegeldasin.
✒️Tundmatu autor