Tasakaalust ja tasakaalus olemisest

Sageli käitutakse teistega toorelt, ebaviisakalt või halvasti põhjusel, et ollakse tasakaalust väljas. Siis valitseb seda inimest ümbritsev maailm, mitte inimene ei valitse oma maailma.

Kui keegi on haiget saanud, siis tahab oma valu alateadlikult ära anda teisele haiget tehes. Ta püüab sulle oma valus selgeks teha, kui vale sa oled, ja kui tal see korda ei lähe, siis teeb ta sulle haiget sõnade ja mõne õrna teemaga. Ta otsib tasakaalu.

Kui keegi on millegi peale kade, siis sageli mitte põhjusel, et ta tahtis seda, mis sul on, endale ka, vaid kibedust tekitab see, et sul üldse see asi on. Ta püüab sulle oma puuduses selgeks teha, kui vale sa oled, ja kui tal see korda ei lähe, siis mõtleb su kohta valesid välja, et sa võimalusel olemasolevast ilma jääksid. Ta otsib tasakaalu.

Kui keegi reageerib sinu suhtes negatiivselt, siis mitte seetõttu, et ta tahab sind rünnata, vaid ta teeb seda põhjusel, et tal puudub oma emotsioonide ja reageeringute juhtimise oskus ning sina koos oma teemadega oled talle ette jäänud. Ta püüab sulle oma tasakaalutuses selgeks teha, et sa ise oled tasakaalutu ja kui see tal korda ei lähe, siis provotseerib ta oma räuskamisega panna mäed liikuma. Ta otsib tasakaalu.

Kui keegi on millegi suhtes ebakindel, siis püüab ta oma puudusi enda eest varjata, kui ta teise üle nalja heidab, kedagi maha teeb või kritiseerib. Ta püüab sinu kaudu oma ebakindlust varjata, kui üritab sind ebakindlana tundma panna, ja kui tal see korda ei lähe, siis üritab ta sind pisendada, et ise suurem välja paista. Ta otsib tasakaalu.

Kui sa mõtled, kelles nendes olukordades viga on, siis saab probleemne kohta sinus aktiveeruda ainult siis, kui sa kellegi mänguga kaasa lähed. Kui sa mänguga kaasa ei lähe, siis probleem on selle oma, kes ründab ja oma hambaid või sisisevat ussikeelt näitab, mitte selles, kelle suunas seda tehakse. Valu, kadedus, oskamatus oma emotsioonidega toime tulla ja sisemine ebakindlus muudavad inimese tuld purskavaks draakoniks.

Tasakaalus inimene valitseb iseennast selle sõna kõige otsesemas tähenduses, olles oma maailma valitseja, kes teab, kuhu ta oma energia investeerib ja mida see talle tagasi toob. Ta tegeleb enda maailma ehitamise, mitte teiste maailma lammutamisega.

See on tasakaalus olemine.❤️