Tarkuselugu “Ärge tehke otsuseid, kui olete vihane! “

Keegi tark, kes oli kuulus oma suurepärase kunstiteoste kollektsiooniga, kutsus kord külla sõbrad, et veini juues filosoofilist vestlust arendada. Seal pillas üks teener kogemata maha väga hinnalise vaasi, mis purunes kildudeks. Külalised vaikisid äraootavalt ja mõtlesid, mis karistuse peremees süüdlasele võiks määrata. Majaperemees aga säilitas rahu ja ei teinud midagi. Viimaks küsisid külalised: “Kas te ei karistagi seda lohakat kobakäppa, kes hävitas teie hindamatu varanduse?”

“Ei, mu sõbrad,” vastas peremees, “ma ei karista teda praegu. Ma olen praegu liialt erutatud ega suuda seetõttu olla õiglane.”

Viha mõjutab seda, kuidas me reageerime ümbritsevatele inimestele ja asjadele ning seega mängib see olulist rolli meie otsustusvõimes. Kui seda hoitakse kontrolli all ja suunatakse positiivselt, võib see võimaldada meil teha paremaid otsuseid ja vähem kahetseda tehtud valikuid.

Ärge tehke otsuseid, kui olete vihane! Teie aju töötab ärritunult teisiti ja on tõenäoline, et kahetsete oma otsuseid. Enne rahune maha.

Tundmatu autor